Миньор разби с 5:1 Лудогорец 2 на старта

"Чуковете" решиха мача за едно полувреме

09:54 - 17/07/2022

Миньор Перник стартира по перфектен начин кампанията във Втора лига, след като разби като домакин с 5:1 втория отбор на Лудогорец. Чуковете бяха пълновластни господари и още след половин час игра водеха с класическото 3:0. Головете бяха дело на Методи Костов (2) и Антон Славчев, като и трите попадения дойдоха след удари с глава. През тази част жълто-черните показаха най-доброто от футболната игра, като в защита Венци Василев и Андреас Васев действаха като професори, а в халфовата линия Емил Ценов и Александър Праматаров демонстрираха перфектен синхрон и изключителна класа. Отлично по фланга оперираха Ивайло Иванов и Кристиян Слишков, а комбинациите между Калоян Йосифов, Християн Казаков и Методи Костов в предни позиции не даваха шанс на противниковата отбрана. През второто полувреме пробив на Андреас Васев завърши с остър пас и точно когато се виждаше как Методи Костов ще оформи своя хеттрик, то играч на гостите протегна крак и прати топката в собствената си врата. Най-красивата атака дойде в 76-ата минута, когато Слишков проби отдясно, пусна остър пас към далечна греда и Запро Динев направи 5:0 само 2 минути след появата си в игра.
В този мач дебют в професионалния футбол направиха и юношите на Миньор Александър Петров и Георги Ангелов.
“Видях прекрасни неща. Доволен съм от футболистите ми и искам да продължим в тази насока. Дори да не постигаме това цифрово изражение в следващите мачове, то искам да виждам подобно отношение към играта. Моята цел е да изградя отбор, с който всички в България да се съобразяват. ”, заяви след мача наставникът на чуковете Христо Янев.

Състав на Миньор:
Леонтиев, Андр. Васев, Славчев, В. Василев (59 – Орачев), Ив. Иванов (88 – Ал. Петров), Ценов, Ал. Праматаров (74 – Ст. Георгиев), Слишков (88 – Г. Ангелов), Казаков, Йосифов, М. Костов (74 – З. Динев)

Голмайстори: 1:0 М. Костов, 5, 2:0 М. Костов 27, 3:0 Ант. Славчев, 4:0 Ал. Ганчев – авт. 53, 5:0 З. Динев 76, 5:1 П. Георгиев 90