Миньор Пк с ново домашно шоу!

"Чуковете" удариха Крумовград с 3:0

Снимка: minyor-pernik.bg
23:30 - 02/08/2022

Миньор Перник продължи великолепното си представяне на собствен терен и победи с 3:0 Крумовград, който до момента бе записал 2 победи в 2 мача във Втора лига. Така чуковете предоставиха ново шоу на своите фенове, след като на старта на кампанията разниха Лудогорец 2 с 5:1. В същото време възпитаниците на Христо Янев частично се реабилитираха за загубата с 0:2 от Добруджа преди седмица.
Перничани започнаха мача по много активен начин и заслужено взеха ранен аванс. След центриране на Батсукис, Михаел Орачев бе най-съобразителен в наказателното поле и направи Макенджиев безпомощен за 1:0.
В 9-а минута Калоян Йосифов можеше да удвои резултата с мощен шут, но стражът на гостите се справи.
Постепенно темпото поспадна, въпреки че Миньор продължи да има превъзходство. В 37-а минута играчите на Крумовград пропуснаха отличен шанс. След изритана топка Мариян Тонев отклони, а Калоян Стефанов се оказа на чудесна позиция за гол и стреля от около 5-6 метра, но Никола Виденов спаси.
През второто полувреме момчетата на Христо Янев контролираха мача и изчакваха своя миг, а той дойде в 68-а минута. Калоян Йосифов проби отляво, навърза няколко съперникови футболисти и пусна топката под плонжа на Макенджиев за 2:0.
В 84-а минута резултатът можеше да стане класически, но Християн Казаков пропусна от сравнително удобна позиция. Логичното се случи четири минути по-късно, когато перничани изградиха атака достойна за футболен учебник. Слишков пусна великолепен пас по земя към Борис Тютюков, който от точката на дузпата с прецизен удар матира гостите за 3:0.

Миньор Перник – Крумовград 3:0
1:0 – Михаил Орачев (5)
2:0 – Калоян Йосифов (68)
3:0 – Борис Тютюков (88)
Миньор Перник: 91. Никола Виденов, 14. Андеас Васев, 24. Георги Купенов, 21. Венцислав Василев, 30. Михаел Орачев, 5. Веселин Васев, 15. Емил Ценов (89 – Стелиън Георгиев), 27. Александър Праматаров (57 – 19. Християн Казаков), 7. Калоян Йосифов (78 – 8. Кристиян Слишков) , 23. Петрос Батсукис (57 – 10. Тютюков), 9. Методи Костов (89 – 3. Антон Славчев)