Миньор и футболът загубиха в Симитли

На нива наречена терен, жълто-черните с куп кадрови проблеми паднаха с 0:1 от Беласица

18:19 - 06/09/2022

Миньор Перник загуби с 0:1 гостуването на Беласица и вече е в серия от 5 мача без успех. За съжаление в Симитли загубиха не само чуковете, а и футболът. Двубоят се игра на ужасен терен, а след като домакините откриха резултата в началото на второто полувреме, те направиха всичко възможно да накъсат и забавят действията, а игровото време бе съвсем малко. В крайна сметка целта оправдава средствата и Беласица успя да вземе трите точки срещу раздирания от кадрови проблеми отбор на жълто-черните.

За Миньор отсъстваха контузените лидери на тима Венцислав Василев, Калоян Йосифов и Християн Казаков. Въпреки това чуковете първи стигнаха до ситуации за гол, като още до 10-ата минута Стелиън Георгиев и Борис Тютюков опитаха да преодолеят Кирил Георгиев, но ударите им бяха неточни.

В 20-тата минута Айвън Ангелов центрира добре за домакините от корнер, топката беше отклонена на близката греда, но мина покрай вратата.

Последваха минути главно с битка в средата на терена, но в 41-минута Тютюков напредна добре в наказателното поле на Беласица и опита удар с десния крак в далечния ъгъл на вратата, но не успя да уцели целта. Минута по-късно Владимир Гогов от домакините извърши грубо нарушение, за което бе санкциониран с жълт картон. След поредица от нарушения в края на полувремето, двата отбора закономерно се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

В началото на второто полувреме Мариян Вангелов даде страхотен пас към Аспарух Смилков, който от около два метра на празна врата нямаше проблем да открие резултата в полза на Беласица – 1:0.

И в този момент сякаш всичко свърши, а главният съдия спокойно можеше да свири последния сигнал, тъй като до края футбол почти не се игра, а играчите на домакините използваха всеки удобен момент да лежат по терена. Това в съчетание с лошия терен и кадровите проблеми на чуковете не позволи на жълто-черните да стигнат поне до равенството.

В 80-тата минута Методи Костов получи правото да изпълни пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на Георгиев, но централният нападател изстреля топката високо над вратата. в 85-тата минута Миньор отново имаха възможност да застрашат вратата на домакините от свободен удар, но ударът на Емил Ценов не затрудни стража на Беласица. Играта се накъса значително в последните минути от срещата. В 94-тата минута Михаел Орачев опита хубав удар извън наказателното поле, но той беше блокиран и премина близко до страничния стълб, пазен от Кирил Георгиев.

Миньор:  Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Антон Славчев, Георги Купенов, Михаел Орачев, Веселин Васев, Стелиън Георгиев (53 – Мартин Петков), Емил Ценов, Кристиян Слишков (76 – Павел Димитров), Борис Тютюков, Методи Костов