Миньор загуби с 1:2 от Ботев Враца в контрола

Халфът Петрос Батсукис с дебютен гол за жълто-черните

17:23 - 25/06/2022

Миньор Перник загуби с 1:2 приятелския мач с Ботев Враца в Мездра, но жълто-черните се понравиха с много силна игра през първото полувреме, когато на терена бяха по-опитните футболисти.
Чуковете започнаха по-силно в мача и още в първите 5 минути имаха две отлични възможности да открият резултата. Само 180 секунди след първия съдийски сигнал при изпълнение на корнер Емил Ценов стреля, но вратавратарят на Ботев Вр изби влизащата под гредата топка. Две минути по-късно след пробив на Калоян Йосифов топката бе подадена към Петрос Батсукис, който отправи отличен удар от границата на наказателното поле, но бранител на врачани блокира кълбото пред голлинията и изби в корнер. По-добрата игра на жълто-черните даде резултат в 22-ата минута. След многоходова атака преминала през Запро Динев и Борис Тютюков, топката бе центрирана към далечна греда, където Петрос Батсукис прати кълбото в мрежата за 1:0 в полза на Миньор, като това бе дебютен гол за гръцкия полузащитник. До края на първата част перничани стояха по-добре на терена, но така и не стигнаха до чисти голови ситуации.
В началото на втората част в състава на Миньор бяха извършени няколко промени. На мястото на Венци Василев в игра влезе Антон Славчев, вместо Михаел Орачев – Ивайло Иванов, Стелиян Георгиев замени Християн Казаков, Запро Динев отстъпи място на Кристиян Слишков и вместо Борис Тютюков на терена се появи Методи Костов.
В 51-ата минута врачани успяха да възстановят равенството. След пробив отляво топката бе подадена към Стефан Гаврилов, който от няколко метра не сгреши за 1:1. В ответната атака жълто-черните можеха отново да излязат напред в резултата, но прекрасен удар на Калоян Йосифов минава на сантиметри над напречната греда на врачани. В 58-ата минута наставникът на чуковете Христо Янев върна на терена Запро Динев и Борис Тютюков, като решението му бе да ги изпробва на различни от титулярните им позиции. Те замениха съответно Андреас Васев и Калоян Йосифов. В 70-ата минута в игра за перничани се появи и юношата Георги Ангелов, като това бе и край на мача за голмайстора Петрос Батсукис.
В 75-ата минута в игра се появи младият вратар Калоян Божидаров, а на мястото на Георги Купенов влезе юношата Александър Петров. Всичко това даде отражение на събитията на терена. А халфовата линия на перничани, която вече бе със средна възраст около 19 години се огъна. Влияние оказа и умората, тъй като в момента футболистите на Миньор се намират в пика на физическите си натоварвания. Последваха две добри спасявания на Божидаров, но в 80-ата минута той нямаше какво да направи и врачани поведоха в резултата с гол на Мирослав Маринов.

Миньор: Н. Виденов (75 – К. Божидаров), Андр. Васев (58 – З. Динев), В. Василев (46 – Ант. Славчев), Г. Купенов (75 – Ал. Петров), М. Орачев (46 – Ив. Иванов), Ем. Ценов, Хр. Казаков (46 – Ст. Георгиев), П. Батсукис (70 – Г. Ангелов, З. Динев (46 – Кр. Слишков), К. Йосифов (58 – Б. Тютюков), Б. Тютюков (46 – М. Костов)

Голмайстори: 0:1 Петрос Батсукис 22, 1:1 Стефан Гаврилов 51, 2:1 Мирослав Маринов 80