Миньор загря с победа за старта

Чуковете изпуснаха куп положения, Алекс Праматаров донесе успеха с 1:0 над Беласица, Христо Янев одобри последните три нови попълнения

Снимка: minyor-pernik.bg
12:35 - 10/07/2022

Миньор Перник победи с 1:0 Беласица в последната си контрола преди старта на сезона идната седмица. Двубоят се игра в събота (09.07) на стадион “Миньор”, а преди неговото начало бе и официалното представяне на тима. Момчетата на Христо Янев демонстрираха прекрасни неща в предни позиции, но куп пропуски ги лишиха от по-изразителен успех. След края на срещата стана ясно, че ръководството на тима е решило да задържи в състава последните три нови попълнения – Петрос Батсукис, Стелиън Георгиев и Джоб Рууни, като първите двама са готови да влязат веднага в игра, а на нигериецът трябва да се извади работна виза.
Чуковете започнаха по-добре от самото начало и още в 6-ата минута след чудесна многоходова атака започнала отляво, Йосифов смени фланга подавайки вдясно към Андреас Васев, който нахлу в наказателното поле, но шутът му мина встрани от вратата. Три минути по-късно Казаков центрира от фаул близо до аута, сложи топката на главата на Методи Костов, който от няколко метра стреля покрай страничния стълб. В 25-ата минута Калоян Йосифов също бе близо до откриване на резултата, след като стреля от воле от границата на наказателното поле, но стражът на петричани отрази удара му. Логичното се случи две минути по-късно, когато привлеченият от Марица Алекс Праматаров посрещна една избита топка и с удар от въздуха направи 1:0. В тези минути Ценов, Праматаров и Казаков бяха пълновластни господари в средата на терена, а с отлични включвания по десния фланг се отличи Андреас Васев.
Доминацията на жълто-черните продължи и през второто полувреме. Въпреки многото извършени смени, ритъмът в играта на перничани не се наруши и те създадоха множество възможности за гол, но шансът обърна гръб на Методи Костов, Калоян Йосифов, Кристиян Слишков. Отлични впечатления с включването си оставиха юношите на клуба Александър Петров и Георги Ангелов, както и новите попълнения Петрос Батсукис и Стелиън Георгиев, а овациите на публиката обра 20-годишният нигерийски нападател Джоб Рууни. Той се появи на терена в 62-ата минута, а в 77-мата изработи дузпа, която Християн Казаков аристократично изпусна. До края на двубоя перничани контролираха темпото и събитията на терена, а с прекрасни отигравания в игра след контузия се завърна Михаел Орачев.
Участие в мача с Беласица не взеха Венци Василев и Веселин Васев, които имат леки травми. Идната събота Миньор Пк ще открие кампанията във втория ешалон с домакинство на втория отбор на Лудогорец.

Миньор Пк: Леонтиев, Андр. Васев, Славчев, Купенов (60 – Ал. Петров), Ив. Иванов (60 – Орачев), Ценов (60 – Бакутсис), Праматаров (46 – Ст. Георгиев), Динев (46 – Слишков), Казаков (82 – Г. Ангелов), Йосифов (60 – Тютюков), Костов (62 – Рууни)

Беласица: К. Георгиев, Карачоров, В. Костов, Ат. Димитров, Шамкалов, Гогов, Таушанов, Айвън Ангелов, Смилков, Ст. Кирилов, Фелипе

Голмайстор: 1:0 Ал. Праматаров 28