Миньор 4:1 Свобода Пещера

„Миньор“ обърна „Свобода“ преди Великден

15/04/2017

Миньор записа най-изразителната си домакинска победа от началото на сезона, след като разби Свобода (Пещера) с 4:1 в навечерието на Великден.

С трите точки перничани се върнаха в призовата тройка, като изостават на 6 точки от лидера Струмска слава и две от Септември (Симитли).

„Чуковете“ за пореден път не започнаха добре срещата и на два пъти вратарят Леонтиев трябваше да отразява опасни далечни удари на Атанас Велев. В 15-та минута гостите излязоха напред в резултата с попадение на Симеон Йорданов. Полузащитникът на Свобода бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и откри резултата. Още при следващата атака Миньор възстанови статуквото. Владимир Бахъров центрира отдясно, а Томислав Павлов изпревари с глава стража на гостите за 1:1. Пет минути по-късно капитанът донесе и пълен обрат, разписвайки се от наказателен удар. До почивката Кристиян Ковачев направи преднината на Миньор комфортна, само минута след като бе пропуснал невероятна възможност.

След почивката домакините продължиха да създават положения, пропилени с лека ръка от Балев и Весков. Все пак перничани стигнаха до 4 гол в самия край, а негов автор стана Георги Ризов. Двата отбора завършиха мача с по 10 души, след като за по два жълти картона бяха изгонени вратарят на Свобода Станислав Томов и нападателят на Миньор Денислав Балев.