16-годишен дебютира за „Миньор“

"Чуковете" удариха "Пирин" (Гоце Делчев) с 2:0

Снимка: Десислава Зонева
23:59 - 27/05/2017

16-годишният Стивън Милчев дебютира за Миньор при победата над Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 в последното си домакинство за сезона. Срещата се игра пред около 200 зрители, дошли да подкрепят любимците си, въпреки загубените шансове за първото място.
Треньорът на перничани Данаил Бачков имаше да решава много проблеми преди мача. Бившият национал не можеше да разчита на част от футболистите си, заради абитуриенските празници, контузии и наказания. В загрявката отпадна и единственият здрав нападател Денислав Балев, който усука глезен.
Въпреки силно подмладения състав Миньор изигра приличен мач и заслужено стигна до успеха. Първото положение в срещата обаче се откри пред Пирин. В 8-та минута Алекс Георгиев извади удар от въздуха на Илиев, а след корнера и гредата помогна на перничани.
Последваха силни минути на „чуковете“ и две пропиляни възможности от Ризов останал сам срещу вратаря на съперника. В 34-та минута попадение на Даниел Гогов от фаул, пък не бе зачетено, заради спорна засада на Томислав Павлов. Две минути по-късно късметът покри гостите, успели да отразят канонада от удари на голлинията.
По-добрата игра на Миньор даде резултат две минути след почивката. Прекрасна атака започната от Илиев, преминала през Павлов, бе завършена от Ризов с удар в далечния ъгъл за 1:0.
„Чуковете“ стигнаха и до втори гол малко преди края чрез капитана си Томислав Павлов, който пресече върната назад топка и майсторски реши мача.
Отличен първи мач за Миньор направи Стивън Милчев, който с финтовете си върна спомените за легендата Тони Евтимов и вдигна настроението по трибуните.
В последната минута на двубоя домакините останаха с човек по-малко, след като Илиян Илиев получи втори жълт картон и ще пропусне гостуването на Хебър в Пазарджик.