Юри Васев заложи „all-in“ за „Миньор“

"Чуковете" показа характер за 2:1 срещу "Марек"

Снимка: minyor-pernik.bg
22:27 - 30/03/2019

Старши треньорът на Миньор Юри Васев направи „залог“ „all-in“, за да достигнат перничани до победата срещу Марек в мач от поредния кръг. Наставникът на „чуковете“ направи три смени на почивката и „жълточерните“ стигнаха до пълен обрат.
Срещата започна добре за гостите, които в 22-та минута излязоха напред в резултата. Димитър Владимиров се изплъзна и излязъл сам срещу Алекс Георгиев пусна топката покрай вратаря за 0:1. Попадението шокира домакините и те не успяха да се съвземат до почивката.
През втората част и трите смени се оказаха важни за „чуковете“. В 58-та минута Яни Георгиев свали центрирана отляво топка и Томислав Павлов с глава изравни.
Пълният обрат в мача дойде след солова акция на Стивън Милчев. Младокът получи топката по левия фланг, надигра съперник и с шут с левия крак оформи крайното 2:1.