„Чуковете“ надвиха „Балкан“ в Ерден

Перничани получиха екип за третото място

00:29 - 24/07/2017

Миньор завърши на трето място в турнира „Кариана 2017“, след като в малкия финал се наложи над Балкан (Ботевград) с 1:0 и получи марков футболен екип. 10-на привърженици на „чуковете“ изгледаха двубоя.
Единствения гол в мача реализира Владимир Гогов в 49-та минута. Централният защитник засече с крак центриране на Томас Добрев от корнер и опъна мрежата. Среща се игра при изключителна горещина и бе трета за перничани в рамките на 48 часа. Въпреки това Миньор бе по-добрия отбор и създаде куп положения, пропуснати с лека ръка. Веднъж и гредата помогна на Балкан след удар на Живко Станимиров.
В срещата старши треньорът Днаил Бачков не можеше да разчита на Томислав Павлов, който получи травма още в първия мач и на Мирослав Иванов. Новото попълнение Любомир Илиев, пък бе принудително заменен още в 20-та минута.
За турнира не пътуваха Даниел Леонтиев, Илиян Илиев, Георги Ризов и Кристиян Ковачев, които от утре подновяват тренировки наравно с останалите.
Отлични впечатления оставиха новодошлите Любомир Христов и Айкут Рамадан.