„Хебър“ излъга Миньор в Перник

"Чуковете" изпуснаха куп положения

08:30 - 24/05/2019

Хебър излъга Миньор с 2:1 в Перник и прекъсна серията му от мачове без загуба. В последното домакинство за сезона перничани откриха резултата още 57-та секунда. Кристиян Слишков намери Томислав Павлов в наказателното поле и капитанът не сгреши за 1:0. Попадението нахъса допълнително „жълто-черните“ и те създадоха още няколко добри възможности. В 7-та минута Павлов засече подаване на Савов отдясно, но този път късметът бе на страната на вратаря на Хебър. В средата на полувремето Веселин Васев напредна от центъра, но ударът му попадна в левия стълб.
Гостите стигнаха до изравняване в 39-та минута, когато сам между трима защитници Даниел Пехливанов шутира топката закачи крак на защитник и прехвърли Леонтиев за 1:1.
След почивката Миньор продължи да е по-активния отбор, но продължи да пропуска. В 51-та минута Пангев извади шут на Павлов, а две минути по-късно Слишков пропусна от добра позиция.
Победното попадение за гостите реализира Георги Недялков в 70-та минута, но в ситуацията останаха съмнение за засада. Секунди преди края Йосифов можеше да доведе мача до равенство, но ударът му попадна в тялото на Пангев.
В последния кръг от първенството Миньор гостува на Банско. Двубоят ще се играе на 1 юни от 17 часа, а не както бе по програма 18.