Труден успех за „Миньор“

Дузпа в края донесе трите точки срещу "Балкан"

Снимка: Десислава Зонева
10:58 - 20/08/2017

Миньор надви трудно с 2:1 Балкан (Ботевград) в среща от втория кръг на Югозападната Трета лига. Мачът се игра на стадиона в Перник и предложи много емоции. Денис Николов откри за домакините в 40-ата минута, а в 53-ата минута Ивайло Цветанов изравни с фантастичен шут отблизо 30 метра. В самия край Илиян Илиев от дузпа донесе трите точки за „чуковете“.
Перничани започнаха отпуснати срещата и във 2-та минута можеха да бъдат наказани. Ивайло Бояджиев надбяга централните защитници на Миньор, но ударът му попадна в левия стълб. След 180 секунди Цветанов стреля покрай целта от чиста позиция. Атаките на Балкан продължиха и в деветата минута топката се спря в мрежата на Миньор, но голът не бе зачетен заради засада. Постепенно „жълточерните“ се окопитиха и опасностите в наказателното поле на тима от Ботевград заваляха.
В 17-ата минута Ковачев и Илиян Христов се разминаха с топката и не успяха да засекат отблизо. Последва пропуск на Денис Николов, който не можа да матира стража Емил Петров от непосредствена близост. В 36-та минута Николов нахлу на скорост в наказателното поле, където бе подкосен, но реферът прецени ситуацията като симулация.
4 минути по-късно денис Николов най-сетне намери мрежата като засече центриране от корнер и откри резултата.
В началото на второто полувреме „чуковете“ бяха близо до 2:0, но гредата помогна на гостите след шут от 20 метра на Илиян Илиев. В 53-ата минута дойде отговорът на Балкан. Ивайло Цветанов прониза вратаря Даниел Леонтиев с истински снаряд от около 30 метра – 1:1.
Всичко се реши в последната минута, когато резервата Георги Ризов бу спънат в наказателното поле на гостите, Илиян Илиев превърна в гол отсъдената дузпа.
Минута по-късно за удар без топка Стоян Георгиев от Балкан получи директен червен картон и с това двубоят окончателно приключи.