Срамна загуба в Ботевград

Ризов с хеттрик за "Балкан"

Снимка: minyor-pernik.bg
08:44 - 17/03/2018

Миньор допусна срамна загуба при гостуването си в Ботевград. Перничани бяха разгромени от местния Балкан с 4:0. Три гола за победителите записа бившият футболист на Миньор Георги Ризов.
Срещата започна двуостро с положения пред двете врати. Не бяха изминали и две минути, когато Кадифчин шутира, но ударът му премина над вратата. Малко по-късно Бояджиев от домакините изскочи сам срещу Леонтиев, но би встрани. До 20-та минута „жълточерните“ изпуснаха още три положения чрез Кадифчин на два пъти и Слишков.
В 24-та минута Ризов се възползва от пас на Здравко Атанасов и отблизо откри. До почивката полузащитникът уби интригата в мача с още две попадения, второто от дузпа.
През втората част футболистите на Миньор продължиха да играят под възможностите си и допуснаха още едно попадение дело на Златев в 60-та минута.