Рефер и „Оборище“ излъгаха „Миньор“

"Чуковете" отстъпиха с 0:1 в Перник

Снимка: minyor-pernik.bg
08:28 - 21/03/2019

Оборище излъга Миньор и се наложи с 1:0 на стадиона в Перник в мач от 22-я кръг на Югозападната трета лига. Двубоят ще са запомни най-вече с противоречивото съдийство на Благой Манов, чиито „грешки“ бяха в ущърб на домакините.
Още в началото реферът си затвори очите за явна игра с ръка на границата на наказателното поле на Руйчев, който пресече извеждащ пас към Васев, а малко преди края на полувремето пожали Нетов за груб фаул в центъра и му вдигна само жълт картон.
Като цяло двубоят бе равностоен, като Миньор владаеше топката, а гостите разчитаха на редки, но опасни контраатаки.
Единствения гол в мача падна в 56-та минута, когато Манов подмина нарушение на Нетон срещу Слишков, а миг по-късно отсъди фаул на Мирослав Иванов на 17 метра от вратата. Зад топката застана Ангел Маджиров, който с техничен удар я прати в горния ляв ъгъл за 0:1.
Още при следващата атака Миньор бе близо до изравняването, но ударът на Томислав Павлов премина над вратата.
Това бе първата загуба на „жълточерните“ от началото на пролетта, докато Оборище продължава да преследва Хебър за първото място, като разликата между двата отбора е 6 точки.