Ранен гол пречупи „Миньор“ в Драгалевци

"Чуковете" доминираха над скъпата селекция през втората част

Снимка: Десислава Зонева
21:24 - 22/10/2017

Миньор загуби нелепо гостуването си на лидера ЦСКА 1948 в Драгалевци с 1:2. Домакините се бяха постарали и предложиха отлична организация за двубоя, а феновете от Перник показаха какво значи история и обич към любимия отбор. Около 200 перничани не спряха да подкрепят „чуковете“ и нарушиха спокойствието в баровския квартал с мощното „Аре Миньоро!“.
Срещата започна зле за момчетата на Данаил Бачков, които получиха гол още във 2-та минута. Центриране от фаул попадна в зоната между двамата централни защитници на „чуковете“ и Герман Петров се разписа, въпреки че останаха съмнения за засада. Попадението стресна гостите и внесе несигурност в редиците им. ЦСКА 1948 обаче не се възползва от ситуацията и пропусна няколко добри възможности за гол чрез Емил Гъргоров, Йоан Маринов и Андон Гущеров.
Едва в края на полувремето „жълточерните“ се окопитиха и от своя страна бяха близо до попадение, но вратарят на „червените“ извади удар на Илиан Илиев от фаул.
В началото на втората част ЦСКА 1948 удвои преднината си. Влади Гогов се подхлъзна при изнасяне на топката, което позволи на домакините да изведат Йоан Маринов на чиста позиция за 2:0.
Две минути по-късно обаче Миньор се върна в мача. Кристиян Ковачев се пребори за топката дълбоко в половината на домакините и с удар по трева намали резултата.

До края на срещата Миньор бе по-добрия отбор, но не успя да стигне до изравнително попадение, въпреки създадените добри възможности. От своя страна и „червените“ удариха греда след удар на Спас Спасов.
„Стана хубав мач. Благодаря на хората, които дойдоха да подкрепят Миньор. Въпреки загубата се видя, че това е пътя – отбор и привърженици, ръка за ръка. Само заедно можем да извървим пътя към професионалния футбол.“, каза членът на УС на Миньор Денислав Захариев.