Пореден честен мач за „Миньор“

След успеха си "чуковете" са 2-и в класирането с актив от 56 точки

Снимка: Football24.bg
02:19 - 22/04/2017

Миньор отново излезе на второ място в класирането на Югозападната Трета лига, след победа като гост над Марек с 1:2.

Перничани изиграха поредния си честен мач и заслужено стигнаха до трите точки, които запазиха дистанцията до лидера Струмска слава.

„Чуковете“ влязоха по-добре в мача и още във 2-та минута отправиха удар в очертанията на вратата на домакините чрез Ковачев, но вратарят на Марек спаси. 7 минути по-късно именно стражът излезе неразчетено сблъска се със съотборник в наказателното поле и за Георги Ризов не бе трудно да се разпише за 0:1. Гостите можеха набързо да поведат комфортно, но удар на Даниел Гогов от 20 метра премина над вратата. До края на полувремето Марек можеше да изравни, но вратарят на Миньор Даниел Леонтиев спаси удари на Еньо Кръстовчев и Джордж Николов.

Малко след почивката Павлов изведе в дясно Ризов, но нападателят прибърза и пропусна сигурен гол. В 71-та минута силен шут на Томислав Павлов попадна в левия стълб, а Даниел Гогов технично прати топката в далечния десен ъгъл за 0:2. Преди попадението Робертин Атанасов изскочи сам срещу Леонтиев, но бе надигран от вратаря далеч пред границата на наказателното поле.

Все пак дупничани стигнаха до попадение в 83-та минута. Лошо отбита от защитата на Миньор топка попадна в Роберто Иванов, който с балонна парабола я прати под гредата. Силен мач за Миньор направи полузащитната линия Павлов-Илиев-Гогов, която даде разликата между двата отбора в този двубой. Срещата бе изгледана от около 400 зрители, като перничани бяха подкрепени от 60-на свои фенове.