Новак взе точка от „Миньор“

Вратарят Калин Дончев герой за "Надежда"

Снимка: minyor-pernik.bg
16:56 - 24/08/2018

Новакът в трета лига Надежда (Доброславци) взе точка от Миньор в мач от междинния трети кръг. Двубоят се игра на терена в комплекс „Царско село“.
Перничани проспаха цяло първо полувреме и застрашиха сериозно вратата на съперника си само веднъж. В 28-та минута Тончев изведе Кадифчин, последва шут в близкия ъгъл, но вратарят Калин Дончев спаси.
Още в първите минути на втората част Миньор засили натиска. В 46-та минута Сашо Манолов с глава стреля в горния ляв ъгъл, но стражът на домакините се разтегна и спаси. 10 минути по-късно Кадифчин от аутлинията върна топката в наказателното поле и Тодор Чаворски вкара четвъртото си попадение от началото на сезона за 0:1.
Радостта на гостите трая по-малко от минута. С подновяването на играта домакините се възползваха от отпускане на „чуковете“ и върнаха гола. Веселинов центрира отдясно и Калоян Бонев с глава прати топката в мрежата.
До края Миньор упражни тотален натиск, но Дончев спаси всичко и донесе точката за отбора си.