„Миньор“ удари „Рилецо“

Рангел Абушев с два гола за "чуковете"

Снимка: Десислава Зонева
19:38 - 28/10/2017

Миньор удари с 3:1 Рилски спортист и записа седма победа от началото на сезона. Две попадения за „чуковете“ реализира Рангел Абушев, а едно добави Айкут Рамадан. За „скиорите“ точен бе дежурният им голмайстор Петко Петков. Двубоят се игра пред обидно малко публика, като само 200 човека бяха дошли да подкрепят любимците си.
Срещата започна с надмощие на Миньор като пропуски от добри позиции направиха Илиян Христов и Айкут Рамадан. В 21-та минута, пък удар на Любомир Илиев от фаул премина над напречната греда. 4 минути по-късно Рангел Абушев изпълни пряксвободен удар отляво топката прехвърли вратаря на гостите, срещна левия стълб и спря в мрежата за 1:0.
Миньор реши мача в началото на втората част. В 51-та минута Илиян Илиев стреля отдалеч Йордан Кръстев изпусна топката и Абушев отблизо вкара втория си гол.
Нападателят бе близо до хеттрик в 59-та минута, но вратарят Кръстев отрази удара му. Последва добавка на Айкут Рамадан и класическа преднина за домакините.
В последните минути Рилецо намали с попадение на Петко Петков, а малко преди това Виктор Младенов удари напречната греда от пряксвободен удар.