„Миньор“ удари „Ботев“ в Ихтиман с 5:1

"Чуковете" с най-убедителна победа за сезона

Снимка: Десислава Зонева
23:11 - 13/05/2017

Миньор постигна най-убедителната си победа за сезона, след като удари Ботев в Ихтиман с 5:1. Перничани можеха да постигнат и още по-сериозен резултат, ако с лека ръка не бяха пропилели куп положения. След като в сряда юношата Кристиян Слишков, асистира на Гогов за гола срещу Чавдар, днес вкара и дебютния си гол за представителния тим.
„Чуковете“ започнаха по-добре мача и можеха да открият още в 9-та минута. Павлов изведе Лазаров сам срещу вратаря на домакините предпочете силата и сгреши. Малко по-късно отново Марков трябваше да се намесва решително след шут от фаул на Тимислав Павлов. В 26-та минута стражът на Ботев спаси с крак и удар на Ризов. При последвалата контраатака Парашкевов фаулира Мирослав Тодоров в наказателното поле, а Васко Велев превърна в гол отсъдената дузпа – 1:0.
Радостта на домакините обаче трая по-малко от минута. Веднага след подновяването на играта Даниел Гогов възстанови равенството отблизо.
В 28-та минута Миньор стигна до пълен обрат. Ризов се възползва от хубав пас на Гогов и прати топката в долния ляв ъгъл за 1:2.
До почивката „жълточерните“ си осигурихакомфортен аванс. Заучено изпълнение на свободен удар, започнато от Павлов, премина през Ризов, за да завърши с точен удар на Балев.
През втората част Миньор продължи да играе умно и ефективно. В 63-та минута Слишков асистира на Томи Павлов за 4:1, а в 82-та младокът вкара дебютния си гол за Миньор след подаване на Илиев.
До края Живко Станимиров блесна с отлични пробиви, но малко самочувствие не му достигна да се разпише.