„Миньор“ с първа победа навън за 2018-та

"Чуковете" удариха "Германея" с 2:1

Снимка: minyor-pernik.bg
12:21 - 06/04/2018

Миньор записа първа победа като гост за 2018 година, след като удари с 2:1 Германея в Сапарева баня. В междинния кръг перничани направиха много добро първо полувреме и се оттеглиха с два гола аванс на почивката.
Още от първия сигнал гостите взеха инициативата и създадоха няколко положения. До 5-та минута Миньор изпълни 4 корнера. Удар на Слишков, пък бе спасен от вратаря Спасов.
В 23-та минута след рикушет в бранител изританата от Виктор Райчев топка попадна в десния стълб. 120 секунди по-късно „чуковете“ вече водеха. Райчев бе оставен непокрит при корнер и от границата на наказателното поле откри резултата. В самия край на полувремето Лъчезар Георгиев отблизо удвои резултата.
Домакините успяха да намалят в 61-та минута, когато пернишката защита проспа бързо изпълнение на тъч и допусна Алек Манолов да прехвърли Леонтиев.
Най-спорния момент в мача бе в 70-та минута. Селимински извърши нарушение за втори жълт картон и бе отстранен. Футболистът бе ударен без топка от Манолов от домакините, но главният съдия Благой Манов не посмя да го отстрани. До края Германея натисна стихийно, но не можа да достигне до изравняване.