„Миньор“ с първа загуба извън Перник

"Чуковете" пропуснаха куп положения

Снимка: minyor-pernik.bg
20:51 - 01/03/2020

Миньор допусна втора загуба от началото на сезона, отстъпвайки с минималното 0:1 на Спортист в Своге. „Чуковете“ продължават да оглавяват класирането с точка преднина пред Септември (Симитли).
Единствения гол в срещата реализира Даниел Васев в 20-та минута с удар от воле, който прехвърли Даниел Леонтиев. Това бе и единствения удар във вратата на перничани.
Миньор изигра силен мач, като доминираше тотално, но липсата на късмет пред гола го лиши от точки.
Още в 4-та минута след корнер Тони Стоичков би над вратата. Малко по-късно шут на Кристиян Слишков премина покрай десния стълб. В 37-та минута вратарят Станислав Димитров спаси удар на Даниел Гогов от фаул, а до почивката и шут на Томислав Павлов не попадна в целта.
През втората част „жълточерната“ доминация продължи, но гол така и не падна. Покрай вратата преминаха удари на Павлов и Савов, а Димитров отрази ударите попаднали в очертанията на вратата.