„Миньор“ с класика в Разлог

Йосифов и Слишков бележат за "чуковете"

Снимка: minyor-pernik.bg
11:04 - 18/08/2019

Миньор зашлеви класически Пирин (Разлог) на собствения му стадион и продължи серията си от победи в първенството. Перничани продължават да са с пълен актив от точки, какъвто има и Вихрен.
Агитка от над 100 човека не спря да подкрепя „жълточерните“, а те се отблагодариха с добра и най-вече резултатна игра.
Гостите излязоха напред в резултата в 15-та минута. Калоян Йосифов прояви настойчивост при загубена в центъра топка, пресира вратаря Иван Димитров и прати топката в мрежата.
След попадението Миньор продължи да играе търпеливо и създаде още две положения. В 30-та минута вратарят на Пирин извади шут на Любомир Христов, а в последните секунди малко не достигна Киров да се разпише.
През втората част оставения в запас от Юрий Васев Кристиян Слишков оформи крайния резултат. Само 180 секунди след като се появи в игра, младокът се разписа за 0:2, завършвайки самостоятелен пробив отдясно.
В 84-та минута Павлов изведе Слишков отдясно и той отново матира Димитров.
В следващия кръг Миньор приема Перун (Кресна).