„Миньор“ с второ равенство в контролите

"Жълточерните" направиха 1:1 в Монтана

Снимка: minyor-pernik.bg
00:15 - 15/07/2018

Миньор постигна второ равенство в третата си контрола в рамките на 6 дни. „Чуковете“ завършиха 1:1 със силния тим на Монтана на собствения му стадион „Огоста”.
Домакините влязоха по-добре в мача и натиснаха в първия половин час. Ситуациите им за гол обаче дойдоха от грешки на полузащитниците на Миньор. В 22-та минута Димитър Георгиев с глава прати топката в напречната греда, а секунди по-късно Станислав Димитров извади шут на Димитър Илиев отдалеч. В 33-та минута Тони Тасев стреля от границата на наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0. Перничани реагираха и само след две минути добра атака отдясно завърши с удар на Петър Тончев в десния стълб. Малко по-късно Кристиян Слишков не успя да промуши топката зад вратаря Ивайло Василев при разбъркване в наказателното поле на домакините.
След почивката Миньор заигра по-добре и в 78-та мин. резервата Стивън Милчев изравни. Младокът получи хубав пас от Чаворски и между двама бранители прехвърли технично вратаря Марин Орлинов за 1:1.