„Миньор“ с втора победа в проверките

"Чуковете" удариха "Славия" U19 с 2:1

Снимка: minyor-pernik.bg
14:53 - 25/01/2020

Миньор записа втора победа в проверките, след като се наложи с 2:1 над юношите на Славия. Срещата се игра на изкуствения терен в „Овча купел“ пред 50-на зрители. Наставникът на „чуковете“ Юрий Васев отново пусна в игра два различни състава в двете полувремена, като започналите срещу ЦСКА 1948 2 влязоха през втората част.
През първата част доминацията на перничани бе тотална, а домакините рядко минаваха центъра. В 19-та минута новото попълнение Борислав Будинов откри резултата с шут от 20 метра. Малко по-късно вратарят на Славия спаси удар на Савов, а след добавката на Слишков топката облиза напречната греда. В 30-та минута Радой Божилов пресече пас в половината на „белите“ и с техничен удар направи 2:0. До почивката преднината на Миньор можеше да е по-изразителна, но удяре ня Радой Божилов и Даниел Гогов попаднаха в гредите.
През второто полувреме темпото видимо спадна и положенията за гол бяха малко. Славия успя да намали резултата в 58-та минута чрез Томи Александров, който се възползва от грешка в „жълточерната“ отбрана.
Капитанът Томислав Павлов, Тони Стоичков и голмайсторът Калоян Йосифов получиха почивка и в тази контрола. Очаква се тримата да подновят занимания на пълни обороти следващата седмица.