„Миньор“ спечели в Симитли

Стивън Милчев донесе успеха минута преди края

Снимка: minyor-pernik.bg
09:55 - 19/05/2019

Миньор записа 15-та победа за сезона, след като се наложи с 2:1 при гостуването си на Септември в Симитли. Победното попадение падна в 89-та минута и бе дело на Стивън Милчев.
Срещата започна отлично за момчетата на Юри Васев. Още във 2-та минута гостите излязоха напред в резултата с попадение на Калоян Йосифов. Нападателят завърши с глава комбинация започната от Томислав Павлов и преминала през Милчев отляво.
В 34-та минута Марио Топузов върна домакините в мача с попадение от границата на наказателното поле.
През втората част двата състава се захапаха и предложиха повече емоции на малцината зрители по трибуните. В 50-та минута удар на Павлов премина над вратата, а малко по-късно Йосифов открадна топката, шутира, но топката попадна от външната страна на мрежата.
Септември също бе близо до гол, но на два пъти Каптиев пропусна от добри позиции.
Истинската драма бе в края. В 83-та минута Милчев бе повален в наказателното поле и Волен Чинков посочи бялата точка. Вратарят Илиян Узунов обаче успя да спаси битата от Павлов дузпа. Домакините предвкусваха равенството, когато в 89-та минута перничани отнеха топката в половината на Септември, Павлов изскочи сам срещу вратаря и пусна топката на непокрития Милчев, за когото не бе трудно да се разпише за 1:2. В добавеното време домакините останаха с човек по-малко, след като Ивайло Иванов си заработи втори жълт картон.