„Миньор“ си уреди мач с „Ботев“ (Пловдив)

"Чуковете" удариха "Струмска слава" с 1:0

Снимка: sportal.bg
21:06 - 04/09/2019

Миньор си уреди среща с Ботев (Пловдив) в 1/16 – финалите от турнира за Купата на България, след като във втория предварителен кръг победи с 1:0 Струмска слава. Единствения гол в срещата реализира Веселин Васев в 39-та минута. Срещата се игра пред 700 зрители на стадиона на мира, които изпратиха любимците си с овации.
„Жълточерните“ влязоха по-нахъсани в мача и диктуваха събитията през първата част. Първата сериозна възможност за гол се откри пред Калоян Йосифов в 17-та минута, но ударът му с глава премина над вратата.
В 38-та минута Томислав Павлов шутира от 20 метра, а вратарят Драгомир Петков успя да избие в корнер. Веселин Васев бе оставен непокрит на задна греда и с глава засече центрираната топка за 1:0.
Втората част започна със спасяване на Петков на удар на Павлов отдясно. Постепенно радомирци взеха инициативата, но така и не можаха да застрашат вратата на Алекс Георгиев.
Така Миньор остана единствения аматьорски отбор след изиграване на днешните срещи от турнира за Купата на България.