„Миньор“ се наложи над „Германея“ с 2:0

Ризов и Слишков бележат за "чуковете"

Снимка: Десислава Зонева
21:06 - 23/09/2017

Миньор записа 4-та победа от началото на сезона, след като удари с 2:0 Германея (Сапарева баня). Въпреки редица кадрови проблеми, перничани бяха по-активния отбор и заслужено стигнаха до успеха.
В 9-та минута Антон Киров нахлу в наказателното поле, опита нестандартно отиграване, но топката излезе в корнер след рикошет в бранител. В средата на полувремето Георги Ризов даде аванс на домакините. Нисичкият полузащитник засече на първа греда центриране от корнер и откри резултата. Две минути по-късно „чуковете“ достигнаха и до второ попадение, но то не бе зачетено от съдията Любомир Павлов, който отсъди фаул в атака.
До почивката ще се запомни и удар на Йлиян Илиев, преминал над вратата.
В началото на втората част резервата Денис Николов бе близо до попадение, но ударът му от 12 метра попадна във вратаря на гостите. Крайното 2:0 оформи друга резерва. Кристиян Слишков получи удобна топка в наказателното поле и с отмерен удар я прати в десния стълб, а оттам в мрежата на Германея за 2:0.