„Миньор“ прегази „Кюстендил“ с 4:0

Новият кмет Станислав Владимиров се срещна с отбора минути преди срещата

Снимка: minyor-pernik.bg
20:48 - 06/11/2019

Миньор прегази третия в класирането на Югозападната трета лига Кюстендил с 4:0 и отново дръпна на върха. В дербито на 13-ия кръг перничани не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и логично записаха 10-ти успех за сезона.
Непосредствено преди мача новоизбраният кмет на Перник Станислав Владимиров посети съблекалнята на Миньор, за да внесе успокоение след политическите борби по време на изборите. Градоначалникът, който се очаква да встъпи в длъжност във вторник, гарантира поткрепа и съпричастност към емблемата на миньорския град.
През първата част гостите се опитаха да бъдат равностойни и успяха да задържат врата си суха. В 16-та минута и гредата им помогна след удар на Гогов от въздуха.
През второто полувреме близо 500-те привърженици на „чуковете“ се насладиха на 4 безответни гола. В 55-та минута Даниел Гогов завърши заучена комбинация от свободен удар за 1:0. Антон Славчев удвои с глава малко по-късно. До края „чуковете“ удариха още два пъти. В 82-та минута Томислав Павлов се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Йосифов, а крайния резултат оформи Стивън Милчев минута преди края.