Миньор Пк победи Марица за ЧРД на Христо Янев

Борис Тютюков и Запро Динев донесоха успеха на чуковете в Пловдив

11:20 - 05/05/2022

Миньор Перник постигна изключително ценен успех като гост с 2:0 над Марица Пловдив и даде сериозна заявка за участие в баража за влизане във Висшата лига. Жълто-черните за първи път от 5 гостувания не получиха червен картон и поднесоха най-хубавия подарък на своя наставник Христо Янев, който празнуваше своя 43-ти рожден ден. Двубоят започна по перфектен начин за Миньор. В 7-ата минута Бонев пусна пас по земя към Тютюков, който изпревари Газиев и от 3-4 метра прати топката в мрежата за 0:1. Голът сякаш даде още самочувствие на гостите, които контролираха събитията и не оставяха пространства на опонента си, а Емил Ценов бе пълновластен господар в халфовата линия.

В 25-ата минута перничани можеха да удвоят преднината си.  Комбинация между братята Божидар и Андреас Васеви завърши с центриране в наказателното поле. Тютюков бе най-съобразителен и достигна до топката с плонж, но ударът му с глава мина над напречната греда. В ответната атака Марчев бе близо до изравнителен гол, но ударът му от малък ъгъл удари десния стълб на Виденов и излезе в аут. По-организираната и смислена игра даде резултат и в края на полувремето чуковете си изработиха нова отлична възможност. Пас по въздуха прехвърли защитата на Марица, Тютюков надбяга Аврамов и останал очи в очи с Илия Николов стреля, но ударът му бе прекалено слаб и стражът спаси.

През второто полувреме възпитаниците на Христо Янев заложиха на дълготрайно владеене на топката, което ограничаваше възможностите на домакините, които не можеха да преодолеят добре групираните в собствената си половина чукове. Пловдивчани все пак стигнаха до такава, но Виденов отрази силен шут на Мариан Тонев, а след това бе последна преграда и пред шутове на Домовчийски и Петър Атанасов от непосредствена близост. В 88-ата минута играчите на Миньор сложиха точка на спора. Божидар Васев опита да прехвърли Николов с много техничен шут. Стражът спаси, но топката попадна в Динев, който от метър на празна врата оформи крайното 0:2. По този начин перничани, които записаха 15-та “суха мрежа” и не позволи на Марица за първи път до сезона да се разпише на собствен терен направи решителна крачка към баража за влизане в А група.

Миньор Пк: Виденов, Андр. Васев, Славчев, Купенов, Ив. Иванов (89 – Райчев), Ценов, Казаков (76 – В. Васев), Бонев (46 – Динев), Б. Васев, Садула (89 – Савов), Тютюков (76 – Йосифов)

Тр.: Хр. Янев