„Миньор“ отстъпи на „Вихрен“ в Лебница

Перничани изпуснаха куп положения

Снимка: minyor-pernik.bg
19:08 - 30/01/2021

Вихрен победи с 1:0 Миньор в поредната футболна контрола, играна в село Лебница. Загубата бе първа за „чуковете“ тази зима, а отборът от Сандански продължава без поражение. В тима на Здравко Лазаров-Електричката дойдоха през декември и януари доста класни футболисти.
Единственото и победно попадение реализира Методи Костов-Джек в 51-ата минута. Той довкара отбила се в гредата топка при едно разбъркване.
През първото полувреме вратарят на Вихрен Радослав Ангелски спаси удари на Кристиян Слишков и Иван Вълчанов, а удар на Мирослав Будинов срещна гредата.
През втората част Миньор продължи да атакува, но отново не успя в завършващата фаза. В 75-та минута главният рефер Йордан Воденичаров не отсъди чиста дузпа за нарушение срещу Радой Божилов.
Наставникът на Миньор Христо Янев отново даде шанс на почти всички футболисти, започвайки с Леонтиев, А. Васев, Купенов, Чиликов, Садула, Илиев, Галчев, Б. Васев, Вълчанов, Слишков и М. Будинов.
Лагерът на „чуковете“ в Сандански продължава да 5-и февруари, когато ще изиграят последната си контрола срещу Пирин (Благоевград).