„Миньор“ отстъпи в Панагюрище с 0:1

5-ма пропуснаха мача заради травми

09:49 - 16/07/2017

Миньор отстъпи с 0:1 на Оборище в контролна среща, играна в Панагюрище. Въпреки че се намират в различен етап от подготовката си, двата отбора направиха равностоен мач. Наставникът на перничани Данаил Бачков бе дал почивка на 5-ма свои футболисти, заради различни болежки. В срещата не взеха участие Илиян Илиев, Любомир Христов, Георги Ризов, Валентин Лазаров и Кристиян Ковачев, а нападателят Георги Недялков бе заменен принудително на почивката, тъй като получи аркада.
Контролата започна равностойно, като головите ситуации липсваха до 26-та минута. Тогава Петър Тончев стреля от границата на наказателното поле, но Алекс Георгиев спаси удара. Няколко минути по-късно Даниел Гогов сгреши при изнасянето на топката. Никола Георгиев пресече, напредна сам срещу вратаря на Миньор и откри резултата с удар в долния ляв ъгъл.
В 42-та минута „чуковете“ сътвориха най-хубавата атака в мача. Недялков намери Павлов отляво, последва силен удар, отразен от вратаря на домакините. При последвалата добавка Даниел Гогов шутира силно, но сантиметри над вратата.
През втората част двамата треньори направиха куп смени, а играта продължи да е равностойна. В 66-та минута хубав удар на Дани Йорданов бе спасен с мъка. Последва контраатака на панагюрци и удар в гредата на Георги Нетов.
До края на срещата Миньор можеше да стигне до изравняване, но Йорданов и Гогов от фаул пропуснаха.

Оборище – Миньор 1:0
Голмайстор: 1:0 Н. Георгиев 26
Стадион: „Орчо войвода“, 150 зрители
Съдия: Петър Доровски
Жълти картони: Сандов, Нетов (Оборище), Недялков, Д. Гогов (Миньор)
Оборище: Иванов, Сандов, Василев, Делчев, Петков, Георгиев, Ценов, Карамфилов, Нетов, Тончев, Карадая (Кръстев, Гуцев, Енрике, Маркез, Абушев, Перейра, Наплатанов)
Миньор: Георгиев, Киров, Иванов, Д. Гогов, Недялков, Павлов, Л. Илиев, Пенков, Аризанов, Савов, Йорданов (Първанов, Станимиров, Вл. Гогов, Слишков, Парашкевов, Добрев, Папукчиев, Владимиров)