„Миньор“ отстрани „Марек“ за Купа АФЛ

Перничани се наложиха с 3:2 в последната минута

Снимка: minyor-pernik.bg
08:58 - 08/11/2018

Миньор продължава напред в турнира за Купата на АФЛ, след като се наложи с 3:2 над Марек в Радомир. Победата на перничани дойде в последната минута на двубоя.
Марек излезе напред в резултата в 40-та минута, когато Стойчо Недков завърши единстваната атака за отбора си през първата част. Преди това пропуски за Миньор направиха Тончев, Милчев, Асенов и Чаворски. Веднъж и гредата помогна на символичните гости.
Втората част започна с натиск на Миньор. В 50-та минута Селимински с глава прати топката в левия дирек, а в следващия половин час „чуковете“ направиха пълен обрат с голове на Петър Тончев и Стоян Кадифчин.
Драматични се оказаха последните 5 минути от срещата. В 85-та минута Симеон Петров се разписа за Марек отблизо за 2:2. Двубоят отиваше към изпълнение на наказателни удари, но в последните секунди Александър Манолов с отмерен удар прати топката под гредата за крайното 3:2.
В следващата сряда Миньор среща Хебър в Долна баня или Самоков за Купата, а три дни по-късно гостува на ст. „Георги Бенковски“ в Пазарджик в мач за първенство.
В срещата с Марек „чуковете“ бяха водени от Венелин Трайков, тъй като след загубата от Сливнишки герой Георги Станков подаде оставка, която бе приета от ръководството.
„Разделихме се приятелски със Станков. Благодарим му за работата в Миньор и му пожелаваме успех в професията“, заявиха от ръководството на перничани.