„Миньор“ отпадна за Купата

"Чуковете" отстъпиха в Дупница с 0:3

Снимка: Десислава Зонева
09:37 - 31/08/2017

Миньор отпадна от турнира за Купата на България, след като отстъпи на Марек в двубой от предварителната фаза. Заради многобройни проблеми с наказани е контузени футболисти Даниел Бачков пусна в игра състезатели, които по-рядко играят или са поизостанали с подготовката. Въпреки това перничани започнаха по-добре и още в 1-та минута бяха близо до гол. Ризов проби отляво, центрира, но отклонената от Недялков топка попадна в левия стълб. Последваха още няколко добри атаки за гостите преди да се стигне до 10-та минута, когато Николай Ганчев премина през няколко футболисти на Миньор и пусна топката покрай Леонтиев за 1:0.
След гола „жълточерните“ отново взеха инициативата, но отново гредата им попречи да изравнят след удар на Георги Ризов в 45-та минута. Последва бърза контраатака и Симеон Димитров вкара втори гол за домакините.
Крайното 3:0 оформи Васил Папукчиев с автогол в 64-та минута, когато след корнер отклони топката в собствената си варта.
В следващия кръг дупничани ще гостуват на Вихрен в Сандански. Победителят ще срещне Хебър или Чавдар, за да бъде определен представителят на Югозапада за 1/16-финалите. Там пък съперник ще бъде елитният Септември София.