„Миньор“ отнесе македонци на „Петричка пролет“

"Чуковете" вкараха 9 на "Беласица" (Струмица)

17:37 - 01/02/2018

Миньор отнесе Беласица (Струмица) с 9:0 в първия си мач на турнира „Петричка пролет“. Македонците, които са лидери във втора дивизия дайдоха за срещата с втория си отбор и отнесоха як пердах.
Още в първите минути си пролича разликата в класите и резултатът не закъсня. В 6-та минута Стоян Кадифчин засече центриране от корнер и прати топката в обратния ъгъл за 1:0. 180 секунди по-късно Лъчезар Георгиев удвои след пробив отдясно на Майк Кръстев. До почивката двамата вкараха по още едно попадение, а в 23-та минута Георгиев удари греда.
През втората част въпреки седемте смени перничани продължиха да доминират тотално и вкараха още пет гола. Стоян Кадифчин оформи своя хеттрик в 53-та минута, а до края по веднъж се разписаха Стивън Милчев, Денил Селимински, Божидар Атанасов и Кристиян Слишков. Дебют за Миньор направи още един юноша на клуба Алекс Феодоров.
В следващия си мач „жълточерните“ срещат Свобода (Пещера) в понеделник.

Миньор започна в състав: Леонтиев, Савов, Райчев, Л. Илиев, Киров, И. Илиев, Христов, Кадифчин, Кръстев, А. Атанасов и Георгиев, а през втората част на терена се появиха: Милчев, Гогов, Селимински, Балев, Слишков, Б. Атанасов и Феодоров.