„Миньор“ обърна „Нефтохимик“ за трета поредна победа

"Чуковете" удариха мощно през втората част

Снимка: minyor-pernik.bg
09:50 - 24/08/2020

Миньор постигна трета поредна победа след обрат срещу Нефтохимик. С уникална подкрепа от трибуните „чуковете“ изиграха силно второ полувреме и заслужено стигнаха до 2:1.
Двубоят започна лошо за Миньор. В 8-та минута Симеон Вешев стреля от границата на наказателното поле, топката премина през краката на бранител и спря зад Леонтиев за 0:1.
Попадението разстрои играта на домакините, които трудно създаваха положения. Все пак перничани на два пъти бяха близо до изравняване, но удари на Йосифов и Стоичков минаха на сантиметри от целта.
На почивката старши треньорът Юрий Васев прибегна до две смени, а възпитаниците му наложиха тотално надмощие. Още в 47-та минута Йосифов стреля на сантиметри от левия стълб. 7 минути по-късно равенството бе възстановено. Калоян Йосифов шутира от границата на наказателното поле, вратарят не се намеси добре – 1:1.
До края положенията пред вратата на бургазлии следваха едно след друго. Гредата също помогна на гостите след удар на Тони Стоичков отблизо.
В 81-та минута Андреас Васев проби отдясно и центрира успоредно на вратата, топката премина през целия пеналт, за да стигне до Гогов, който със силен удар я прати в долния ляв ъгъл за крайното 2:1.