Миньор обърна Марек с 3:1

Над 100 зрители изгледаха предиобедната проверка

22:32 - 30/06/2022

Миньор обърна Марек с 3:1 в поредната контрола за двата отбора в подготвителния период. Срещата се игра в необичайно време, но бе проследена от над 100 привърженици на „чуковете“.
Момчетата на Христо Янев влязоха отпуснати в двубоя и бяха наказани още в 3-та минута, когато Николай Ганчев се отскубна от отбраната и хладнокръвно откри резултата – 0:1.
С течение на времето перничани успяха да се съвземат от ранния пасив и благодарение на Венци Василев възстановиха равенството в 35-та минута. Бившият национал се извиси в наказателното поле след корнер и с глава прати топката в обратния ъгъл за 1:1.
След почивката Борис Тютюкав материализира асистенция на Запро Динев за обрата.
Крайното 3:1 оформи Динев 10 минути преди края, изскочил очи в очи с вратаря на гостите.

Непосредствено след проверката Миньор отпътува за втория си подготвителен лагер в Етрополе

Миньор започна в състав: Леонтиев, А. Васев, Славчев, Василев, Орачев, В. Васев, Ценов, Бако, Слишков, Тютюков и Костов.