„Миньор“ на точка от върха след 2:1 в Ихтиман

Фланелки с надпис "С теб сме Буфи" в подкрепа на Петър Илиев

Снимка: Десислава Зонева
22:20 - 02/09/2017

Миньор се приближи на точка от върха в Югозападната Трета лига, след труден успех с 2:1 над Ботев в Ихтиман. В същото време Хебър загуби от Чавдар в Етрополе, а ЦСКА 1948 драматично надви Рилски спортист и оглави класирането.
Пернишкият отбор излезе със специални фланелки в подкрепа на председателя на фенклуба Петър Илиев, който бе задържан за това, че предотврати разрастване на боя на трибуните в Пазарджик преди седмица, използвайки римска свещ.
„Чуковете“ започнаха по-добре и стигнаха до две последователни разбърквания в наказателното поле на Балкан. Необяснимо последва срив в играта и домакините взеха инициативата. В 21-та минута Леонтиев фаулира Коларов малко пред пеналта и получи жълт картон. Само няколко минути по-късно капитанът Киров направи безмислен фаул в наказателното поле, а бившият футболист на Миньор Владимир Бахъров превърна отсъдената дузпа в гол.
Миньор излезе променен през втората част, а за положителния импулс помогнаха двете смени направени от Данаил Бачков, пуснал в игра Юли Арсов и Кристиян Слишков. Точно юношата започна взривно и изостри играта по десния флаг. В 51-та минута Слишков намери Ризов в наказателното поле, но последвалият шут попадна в напречната греда. 60-секунди по-късно младокът центрира отдясно и Ковачев триково възстанови равенството. Пълният обрат бе факт в 65-та минута, когато друга резерва Лазаров засече с крак центриране от корнер за 1:2