„Миньор“ надви „Септември“ с 1:0

Петър Тончев донесе 3-те точки с красив гол

Снимка: minyor-pernik.bg
08:15 - 12/11/2018

Миньор надви Септември (Симитли) с 1:0 и записа шеста победа за сезона. Единствения гол в мача реализира Петър Тончев в 67-та минута, когато с мощен удар от 20 метра прати топката в мрежата.
Домакините бяха по-активния отбор, но трудно създаваха голови възможности. През първата част на два пъти Стивън Милчев пробва удари, но първо би покрай вратата, а след това вратарят на Септември Иван Димитров спаси.
Възпитаниците на Спас Стоименов отговориха с шут на Домозетски, но Леонтиев бе на мястото си.
Настоятелността на перничани даде резултат в средата на втората част с попадението на Тончев, а три минути по-късно напречната греда помогна на гостите след далечен шут на Ивайло Стоянов.
В следващия кръг Миньор гостува на лидера Хебър в събота, а три дни по-рано двата отбора ще се срещнат на неутрален терен в мач от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.