„Миньор“ и „Беласица“ поделиха точките

"Чуковете" показаха отличен футбол

Снимка: minyor-pernik.bg
13:21 - 14/04/2019

Миньор и Беласица поделиха точките в мач от поредния кръг на Югозападната трета лига. Двата отбора си размениха по един гол, като перничани изравниха в даденото от съдията продължение.
Възпитаниците на Юри Васев показаха отличен футбол и могат да съжаляват за множеството пропуски пред вратата на домакините.
Подкрепяни от гласовита агитка „чуковете“ доминираха през целия мач, въпреки че нелепа грешка в 6-та минута ги направи изоставащи в резултата. Райчев сбърка при изнасяне на топката и изведен сам срещу Леонтиев Димитър Стоев се разписа за 1:0.
До почивката Миньор натика съперника си в половината му и създаде няколко отлични възможности за гол. На два пъти удари на Слишков минаха покрай вратата. В 29-та минута хубава атака отдясно изведе Веско Васев на отлична позиция, но ударът му премина на сантиметри над гредата.
В началото на втората част Виктор Райчев на два пъти се оказа на метри от голлинията, но първо стреля неточно, а след това вратарят на домакините спаси. В 59-та минута шут от 20 метра на Васев попадна в напречната греда.
От своя страна Беласица отговаряше с редки контраатаки. В 73-та минута домакините можеха да решат мача, но Леонтиев спаси удар на Живко Димитров от 5 метра.
Натискът на „жълточерните“ все пак даде резултат в добавеното време. След поредния ъглов удар Антон Киров бе оставен непокрит на далечна греда и отблизо простреля Кирил Георгиев.
Срещата премина при отлична организация от страна на домакините и се превърна в празник за зрителите по трибуните.