„Миньор“ загуби точки в спечелен мач

"Чуковете" допуснаха изравняване от 2:0

Снимка: Десислава Зонева
12:53 - 09/10/2017

Миньор загуби 2 точки, след като допусна изравняване в срещата си с Беласица 12 минути преди края. Перничани водеха на почивката с 2:0, но с лека ръка пропиляха аванса си. Срещата от 10-ия кръг на първенството в Югозападната трета лига се игра на „нивата“ в петричкото село Коларово.
Двубоят започна с тотална доминация на Миньор, а положенията пред вратата на Стоянов следваха едно след друго. След няколко пропуска гостите излязоха напред в резултата в 17-та минута с попадение на Георги Ризов. След четвърт час Илиян Христов се възползва от отлична асистенция на Илиян Илиев и се разписа за 2:0.
В последните минути на първата част Георги Ризов можеше да реши всичко останал очи в очи с вратаря на петричани, но избра прехвърлящ удар и сгреши.
В началото на втората част „чуковете“ продължиха да атакуват и дадоха възможност на Беласица да отвръща с контри. В 53-та минута след корнер за Миньор Запро Динев пое зад центъра изритана напред топка, преодоля двама футболисти на Миньор и прати топката в долния десен ъгъл за 1:2.
Перничани отговориха с натиск и куп положения, но Благой Стоянов спаси удари на Любомир Христов и Рангел Абушев. В 75-та минута Недялков от няколко метра замете топката и пропусна сигурен гол. При следващата атака отново той на два пъти не можа да вкара отблизо, а отбитата от защитник топка попадна в краката на Илиян Христов, чиито шут срещна десния стълб. Последва бърза контраатака на домакините и Аспарух Шамкалов изравни останал сам срещу вратаря Ферди Мюмюнов.