„Миньор“ загуби от „Монтана“ първата си контрола

6-ма юноши взеха участие в проверката

Снимка: Десислава Зонева
21:49 - 13/01/2018

Миньор загуби с 0:3 първата си контрола за 2018 година. Мачът се игра в Правец, а старши треньорът Николай Тодоров пусна в игра 6 момчета от юношеската формация на клуба. Стивън Милчев и Кристиян Слишков започнаха като титуляри и оставиха добри впечатления с изявите си.
Първата част на мача бе равностойна, но Монтана взе аванс с гол на бившия футболист на Миньор Айкут Рамадан. Младокът е на проби в професионалния клуб, след като през есента защитаваше цветовете на „чуковете“. В 10-та минута Рамадан бе изведен зад защитата на Миньор и откри резултата. Само две минути по-късно перничани можеха да изравнят, но Лъчезар Георгиев стреля в тялото на вратаря Ивайло Василев.
През втората част множеството смени се отразиха на играта на Миньор и логично се стигна до още две попадения в пернишката врата. Иван Коконов направи 2:0 в 67-та мин. след извеждащо подаване отдясно на Даниел Георгиев.
Коконов пък асистира на Борислав Балджийски в 83-та мин. и той оформи крайния резултат.