„Миньор“ загуби нелепо на старта

"Банско" стигна до 3-те точки в добавеното време

Снимка: minyor-pernik.bg
13:02 - 25/02/2018

Миньор загуби нелепо с 0:1 първия си мач от пролетния полусезон в Югозападната трета лига. Перничани отстъпиха на Банско, а единствения гол в мача падна в последните секунди на добавеното време. Негов автор стана Владимир Кабранов, който направи добавка след отразен от Леонтиев удар. Миньор игра с човек по-малко повече от 70 минути, след като реферът Георги Николов набързо вдигна 2 жълти картона на опитния Виктор Райчев.
Срещата започна с минута мълчание в памет на бившите футболисти на националния отбор Павел Панов и Георги Марков.
В началото Миньор бе по-активния отбор. В 10-та минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Лъчезар Георгиев, но съдията прецени ситуацията като симулация и вдигна картон на нападателя. Малко по-късно бърза контраатака на Банско завърши с удар на Кисьов покрай вратата. В 26-та минута „чуковете“ стигнаха до попадение чрез Георгиев, но голът не бе зачетен, заради засада.
До края на полувремето на два пъти Кабранов пропусна добри възможности.
През втората част играта продължи да е равностойна, въпреки че Миньор бе с човек по-малко. Перничани показаха добра физическа издръжливост и напълно заслужаваха точката, но миг невнимание в заключителните секунди доведе до гол за съперника.