„Миньор“ загуби в Гоце Делчев

"Пирин" се наложи с 1:0

Снимка: Десислава Зонева
20:40 - 04/11/2017

Миньор записа пета загуба в първенството, след като отстъпи с 1:0 при гостуването си на Пирин в Гоце Делчев. Поражението е четвърто с този резултат, но по-тревожното е, че перничани не показаха и 50% от възможностите си.
Срещата започна с надмощие на Миньор, като домакините се бяха прибрали дълбоко в половината си и разчитаха на изритани топки към бързия Родриго.
В 17-та минута Айкут Рамадан бе изведен отдясно, но вратарят успя с шпагат да избие топката в тъч. При следващата атака Родриго затрудни Леонтиев, но стражът прояви рефлекс. В 19-та минута Рангел Абушев нахлу в наказателното поле и бе спънат, но реферът Цанко Миндалов от Пазарджик не отсъди наказателен удар.
Единственият гол в срещата падна в 32-та минута. След центриране от фаул защитата на Миньор увисна, топката попадна в корема на Георгиев и се озова в Стефан Терзиев, който от 3 метра я прати под гредата.
Малко преди гола педя не достигна Абушев да се разпише след центриране отляво на Киров.
В последните минути на първото полувреме удар с глава на Рамадан премина на сантиметри от вратата.
През втората част съдиите накъсаха играта, което бе в полза на Пирин. Въпреки това Миньор създаде три положения изпуснати от Ковачев и Недялков.
Макар и редки контраатаките на домакините носеха сериозна опасност и като по чудо не доведоха до втори гол във вратата на Леонтиев.