„Миньор“ загатна възможности в „Надежда“

Перничани загубиха без да са надиграни

Снимка: спортал
00:19 - 12/07/2017

Локомотив (София) победи с 2:0 Миньор (Перник) в контролна среща, играна при 35-градусова жега в столицата. Столичните “железничари” поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато се разписа завърналият се от проби в Израел Илия Димитров. Юношата на Левски се разписа с глава след центриране на Виктор Райчев.
В 30-та минута Аризанов бе близо до изравняване, но вратарят Яначков успя да затвори ъгъла и спаси. Новото попълнение на „чуковете“ изскочи сам, избра опцията да стреля, вместо да подаде на непокрития Даниел Гогов и сгреши. В последната минута на полувремето Аризанов центрира отляво и сантиметър не достигна на Георги Недялков да изравни.
След почивката играта бе равностойна, като Миньор имаше добра възможност да изравни резултата в 55-ата минута чрез Кристиян Слишков. Ударът му обаче бе отразен от Ивайло Яначков. Седем по-късно рожбите на “синята” школа – Атанас Курдов и Илия Димитров, сътвориха най-красивата атака в мача. Доскорошният нападател на Литекс копна технично към младия си съотборник, който стреля с глава, но Георгиев отрази удара му.
Перничани пропуснаха две чисти положения чрез Гогов и Парашкевов и в края бяха наказани.
Вторият гол във вратата на “чуковете” падна в самия край на срещата, когато се разписа Марио Йорданов.
„Доволен съм от представянето. Намираме се в етап от подготовката с големи натоварвания. Часове преди мача имахме тежка тренировка, но въпреки това играхме добре срещу Локомотив. Получиха се добри неща в срещата, но видях и слабости.“, сподели след срещата старши треньорът на Миньор Данаил Бачков.

Локомотив (София) – Миньор (Перник) 2:0
1:0 Димитров 5’
2:0 Йорданов 90’

Локомотив: 24. Ивайло Яначков, 3. Евгени Зюмбюлев, 23. Емил Виячки, 7. Александър Александров, 21. Виктор Райчев, 9. Илия Димитров, 15. Иво Иванов, 6. Галин Ташев, 8. Стоян Кадифчин, 18. Николай Цветков, 20. Атанас Курдов
Резерви: 1. Цветомир Витков, 13. Кристиян Николов, 26. Красимир Милошев, 19. Марио Йорданов, 11. Денис Стоилов, 10. Илиян Стефанов, 16. Стефан Аличков, 17. Джорджи Димитров
Миньор: 1. Алекс Георгиев, 5. Димитър Савов, 4. Любомир Илиев, 6. Десислав Аризанов, 26. Антон Киров, 15. Илиан Илиев, 10. Томислав Павлов, 88. Даниел Гогов, 23. Георги Недялков, 30. Мирослав Иванов, 14. Любомир Христов
Резерви: 12. Мартин Първанов, 2. Николай Парашкевов, 3. Живко Станимиров, 20. Владимир Гогов, 19. Даниел Йорданов, 18. Валентин Валентинов, 24. Роберт Владимиров, 13. Кристиян Слишков