„Миньор“ допусна обрат в Драгалевци

"Септември" се наложи с 2:1

Снимка: sportal.bg
10:18 - 19/09/2020

Отборът на Септември София обърна Миньор Перник в последен мач от шестия кръг на Втора лига и го победи с резултат 3:1. В 16-ата Кристиян Слишков откри за гостиите, а в 28-ата Марио Илиевски изравни. В последната минута от първата част Димитър Костадинов даде аванс на домакините след точно изпълнена дузпа, а отново той бе точен от нова дузпа в 84-ата минута, с което бе оформен и крайния резултат.
Домакините започнаха срещата по-активно и се задържаха повече в половината на своите гости.
В третата минута Димитър Костадинов стреля от пряк свободен удар, но над вратата на Даниел Леонтиев. Домакините продължиха да са по-дейни в началните минути в 10-ата Цветомир Вачев навлезе добре отдясно и стреля силно, но над вратата.
С първата си по-сериозна ситуация обаче гостите бяха тези, които поведоха. В 16-ата минута Илиян Илиев комбинира с Томислав Павлов пред наказателното поле. Капитанът пък изведе отлично в пеналтерията Кристиян Слишков, който овладя и след това реализира във вратата на Николай Банков – 0:1.
Малко след това обаче бе извършена принудителна промяна в състава на перничани. Илиян Илиев напусна контузен, а на негово място се появи Любомир Христов.
В 28-ата минута обаче Септември успя да изравни. Марио Илиевски върна топката назад за Асен Георгиев, който изчака малко и отправи чудесно извеждащо подаване за Илиевски. Полузащитникът напредна добре отдясно в наказателното поле, справи се с Тони Стоичков и с прецизен удар по тревата прати топката във вратата на Миньор – 1:1.
В 36-ата минута Асен Георгиев отправи добър удар извън наказателното поле, но малко покрайдясната греда на Леонтиев.
Четири минути преди края на първата част Слишков пробва изстрел, който попадна право в ръцете на Банков.
Минута преди края на първата част домакините стигнаха и до пълния обрат. Марио Илиевски намери в наказателното поле Димитър Костадинов, който бе оставен сам, а в опита си да го спре Антон Славчев го спъна и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Костадинов и с изпълнение в стил „паненка“ направи обрата пълен – 2:1.
В добаването време на първите 45 минути отново Костадинов пробва хубав изстрел извън наказателното поле, но вратарят на Миньор Леонтиев се намеси брилянтно и изби в корнер.
Две минути след началото на второто полувреме Веселин Васев центрира в наказателното поле отдясно, където Томислав Павлов засече добре топката с глава, но тя премина покрай вратата на Банков.
В 53-ата минута домакините организираха чудесна контраатака, при която Кристиян Пешов напредна отдясно на скорост, след което насочи подаване наляво за Марио Илиевски, който стреля моментално с десния крак, но Леонтиев с крак изби в ъглов удар.
В 71-ата минута Даниел Гогов засече добре центриране отдясно на Андреас Васев в наказателното поле, но Банков спаси с крак.
Осем минути преди края на срещата Септември получи нова дузпа. Кристиан Тасков навлезе отдясно в наказателното поле на Миньор, където бе препънат от Павлин Чиликов и съдията отсъди втора дузпа. Костадинов се зае отново с изпълнението и с много сила в удара заби топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря – 3:1.
В добавеното време на срещата Иван Стоянов засече с глава центриране отляво, след като изпревари Павлин Чиликов, но само късмета спаси Миньор от това да получи четвърти гол във вратата си.