„Миньор“ гази в последната си контрола

"Чуковете" удариха ЦСКА 1948 пред повече от 600 зрители

Снимка: Десислава Зонева
23:08 - 05/08/2017

Миньор разби с 4:1 ЦСКА 1948 в последната си контрола преди старта на първенството. Срещата бе първата за „жълточерните“ в Перник за подготвителния период и събра повече от 600 зрители.
Голямата 39-градусова жега затрудни двата отбора преди почивката, а положенията пред двете врати бяха малко. В 22-та минута силен удар на Любомир Христов премина малко над вратата. „Червените“ отговориха с удар в гредата в 36-та минута. Андон Гущеров бе оставен непокрит при свободен удар и с глава прати топката в десния стълб.
Втората част започна с домакински натиск. В 51-ата минута Тони Стоичков извърши грубо нарушение в близост до наказателното поле и получи втори жълт и съответно червен картон. При изпълнението на фаула Томислав Павлов стреля перфектно над стената и прати топката в мрежата. Четири минути по-късно „чуковете“ нанесоха втори удар. Павлов изведе Илиян Христов отляво и новото попълнение на Миньор покачи на 2:0. В 65-ата минута резултатът вече бе класически след гол на Георги Ризов. Красива атака започната от Павлов, премина през отлично центриране на Ковачев и неспасяем удар с глава на Ризов.
Малко по-късно последва самостоятелна акция отдясно на Костадин Хазуров, който отбеляза за 1:3.
При следващата атака на Миньор главният съдия Васимир Ел Хатиб посочи бялата точка за нарушение срещу Ризов, но Томислав Павлов пропусна. В 83-ата минута Любомир Христов оформи крайното 4:1 с техничен удар от 16 метра.