„Миньор“ би елитния „Пирин“ с 2:1 в Благоевград

Страж на "заем" пази вратата на "чуковете"

Снимка: blagoevgrad.eu
17:15 - 26/01/2018

Миньор записа трета поредна победа в контролите, след като се наложи с 2:1 над елитния Пирин на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. Перничани пристигнаха за срещата само с един вратар – юношата младша възраст Ивелин Василев и се наложи да вземат на заем страж от домакините, тъй като Дани Леонтиев е с травма, а Мартин Симеонов бе на студентски изпит. Така срещата за „чуковете“ започна Ради Ангелски, който пази на юношите старша възраст на Пирин.
В 10-та минута младокът отрази удар на Кирилов отблизо. 4 минути по-късно Миньор излезе напред в резултата. Димитър Савов получи отдясно, намери Майк Кръстев, който прати топката в долния десен ъгъл за 0:1.
След попадението Пирин натисна и на два пъти Суда бе близо до изравняване, но Ангелски спаси. В 45-та минута домакините имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Любо Илиев, но реферът Васимир Ел-Хатиб не видя умисъл в действията на бранителя.
През втората част Пирин започна с нови 11 футболисти, докато Николай Тодоров направи своите смени с течение на мача. В 48-та минута Топузов бе изведен зад защитата на Миньор и с доза късмет възстанови равенството.
Крайният резултат 1:2 оформи Стоян Кадифчин. В 55-та минута полузащитникът получи хубав пас от Лъчезар Георгиев и технично прехвърли вратарят на домакините.

Миньор започна мача в състав: Ангелски, Савов, Л. Илиев, Райчев, Киров, Ил. Илиев, Селимински, Кадифчин, Кръстев, Георгиев и А. Атанасов, а през втората част на терена се появиха Василев, Милчев, Б. Атанасов, Слишков, Балев, Гогов, Иванов и Станимиров.