„Елитен“ съдия закла ритуално „Миньор“ в Пазарджик

Делегатът на БФС Валентин Борисов неадекватен

Снимка: Десислава Зонева
01:07 - 27/08/2017

„Елитният“ рефер Волен Чинков закла Миньор в Пазарджик, където перничани записаха първа загуба за сезона от местния Хебър с 1:0. Пред около 1000 зрители съдията се подигра с футбола и се превърна в основен играч на домакините. Арбитърът опорочи срещата и стана главен виновник за успеха на пазарджиклии.
Лошата организация на спортното мероприятие едва не доведе до смърт по трибуните, за което спомогна неадекватното поведение на делегата на БФС Валентин Борисов.
В седмицата преди двубоя ръководството на Миньор неколкократно сигнализира ЗС на БФС – София за опасенията си относно нормалното протичане на мача и за съжаление се оказа право.
Минути преди началото на срещата домакините промениха цената на билета за гостуващите зрители на 5 лева, при цена 3 лева за местните и влезе в разрез с Наредбата за първенствата и турнирите. Домакините бяха наели неколцина частни охранители да се грижат за реда на стадиона, които допуснаха да се стигне до ексцесии и спиране на мача за повече от 5 минути малко след началото му. Пернишката публика бе атакувана от запалянковци на домакините в сектора си и след като „чуковете“ дадоха здрав отпор се появи полиция.
Срещата започна равностойно, но постепенно домакините наложиха натиск. Миньор обаче се бранеше организирано и до 27-та минута не допусна ситуация пред вратата си. Точно в тази минута пред Тонев се откри възможност да шутира, но Леонтиев отрази удара му. Малко по-късно стражът на перничани захлупи топката на голлинията след нелеп рикушет. В 35-та минута при безобидно единоборство Волен Чинков вдигна измислен втори жълт картон за Любомир Христов и остави „жълточерните“ в намален състав.
В началото на втората част най-добрият на терена Даниел Леонтиев предотврати три опастности пред вратата си.
В 63-та минута Георги Ризов надбяга отбарана на домакините, изскочи сам срещу вратаря Георгиев и бе повален от последния в защита Цветан Павлов, но вместо да вдигне червен картон за провинилия се Чинков декорира в жълто нападателя на Миньор.
Последваха минути на яко подпиране на Хебър и фаулове в една посока. В 73-та минута именно след статично положение падна и единствения гол в мача, но останаха съмнения за засада.
В самия край на срещата Волен Чинков се престраши да изгони и Цветан Павлов от домакините за поредния му фаул.
След мача от ръководството на Миньор заявиха, че ще подадат жалба относно съдийството и безобразната организация.