Дузпа направи разликата между „Миньор“ и ЦСКА 1948

Лидерът се наложи с 1:0 в равностоен мач

18:52 - 03/05/2018

Гол от дузпа направи разликата в сблъсъка между отборите на Миньор и ЦСКА 1948. Наказателният удар бе отсъден в 74-та минута, а от бялата точка Емил Гъргоров не сгреши.
Преди двубоя над Перник се изсипа пороен дъжд, който наводни отлично подготвения терен и затрудни двата отбора през първата част.
Съперниците се хвърлиха в здрава битка, но головете липсваха. В 12-та минута вратарят на ЦСКА 1948 спаси удар на Лъчезар Георгиев. Гостите отговориха с пропуск на Мартин Таушанов с глава.
В 27-та минута Дани Леонтиев извади в корнер шут на Петко Петков, а след ъгловия удар Веселен Васев с глава стреля встрани.
В 36-та минута Тони Атанасов проби отдясно, шутира, но топката профуча на сантиметри от десния стълб.
През втората част столичани натиснаха, а „чуковете“ разчитаха на контраатаки. Най-чистото положени в мача пропусна Васев в 69-та минута като от два метра би над вратата. 5 минути по-късно Гущеров напредна отляво и се възползва от закъснелия шпагат на Димитър Савов, заработвайки дузпа за отбора си. Емил Гъргоров бе точен от бялата точка, въпреки че Леонтиев позна ъгъла му – 0:1.