Гол в 90 -та минута лиши „Миньор“ от точка в Пазарджик

Пернишката агитка за пореден път показа как се подкрепя любимия отбор

Снимка: minyor-pernik.bg
11:28 - 18/11/2018

Гол в последната минута на редовното време лиши Миньор от заслужена точка срещу лидера в Югозападната трета лига Хебър. Срещата завърши с победа на домакините с 3:2, но „чуковете“ създадоха по-чистите положения за гол.
Точни за Хебър бяха бившият футболист на Миньор Мартин Сечков, Павлов и Руслан Иванов, а за „жълточерните“ се разписаха Петър Тончев и Тодор Чаворски.
Срещата премина при отлична организация, а 100-на привърженици на Миньор не спряха да подкрепят отбора си нито за миг.
Домакините поведоха още във втората минута на срещата с гол на рожденика Мартин Сечков, който засече с глава отклонената от свой съотборник топка.
В 34-ата минута Тодор Чаворски бе изведен зад гърба на защитата на Хебър, но Геров възстанови позицията си и изчисти в ъглов удар. Гостите се възползваха по възможно най-добрия начин от корнера и изравниха резултата чрез Петър Тончев в 35-ата минута. Полузащитникът вкара с глава продължената от Чаворски топка.
В последната минута на полувремето Хебър отново поведе след груба грешка на Даниел Леонтиев. Вратарят се сблъска с Грънчов и изпусна топката в краката на Цветан Павлов.
В 50-та минута великолепна намеса на Дебърлиев предотврати сигурен гол в неговата врата след удар на Слишков.
В 73-ата минута голмайсторът за Миньор през сезона Тодор Чаворски изравни резултата след грешка в защитата на Хебър. Мартин Сечков не успя да изчисти топката след центриране на Милчев и Чаворски от два метра не сбърка.
Двубоят вървеше към справедливо равенство, но в последните секунди на редовното време колективна грешка на защитата на перничани позволи на Руслан Иванов отблизо с глава да оформи крайното 3:2.