Божидар Васев бележи за първа победа през 2021-ва

"Чуковете" за втори път удариха "Локо" (Горна Оряховица)

Снимка: minyor-pernik.bg
09:51 - 28/02/2021

С гол на Божидар Васев Миньор победи Локомотив (Горна Оряховица) и записа първи успех за годината. Перничани за втори път се наложиха над „железничарите“ след победата с 2:1 през есента.
Двубоят започна с натиск на домакините, които можеха да открият още във 2-та минута. След центриране на Галчев Купенов не успя да засече добре топката на 7 метра пред вратата. Малко по-късно „чуковете“ имаха претенции за наказателен удар след като Вълчанов шутира, а топката срещна ръката на бранител.
В 32-та минута Слишков се оказа на отлична позиция, но не намери с глава центрираната отляво топка.
Все пак надмощието на Миньор даде резултат в 35-та минута. Борислав Будинов опита ефектен шут, топката попадна във връхлитащия Божидар Васев, който с глава я прати в мрежата за 1:0.
В самия край на първата част вратарят на гостите, пък успя да извади в корнер шут на Борислав Будинов.
През второто полувреме перничани създадоха още няколко добри положения, които обаче бяха пропуснати от Слишков, Вълчанов и Любомир Христов.